Adwokat dr Grzegorz Łabuda
Dr Grzegorz Łabuda jest partnerem Kancelarii. Po ukończeniu studiów prawniczych (1998 r.) na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, rozpoczął pracę – wpierw w Izbie Skarbowej we Wrocławiu (1998-1999), następnie zaś w Pierwszym Urzędzie Skarbowym (1999-2003) i Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu (2004-2008), gdzie zajmował się prowadzeniem postępowań karnoskarbowych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.
W latach 1999-2002 dr Grzegorz Łabuda odbył aplikację prokuratorską w okręgu Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, zakończoną egzaminem prokuratorskim.
W latach 2000-2001 dr Grzegorz Łabuda był uczestnikiem Podyplomowych Studiów Prawa Karnego Gospodarczego na Uniwersytecie Wrocławskiem, prowadzonych pod kierunkiem prof. Zygfryda Siwika. Następnie przez 2 lata prowadził na tych Studiach wykłady z zakresu odpowiedzialności karnoskarbowej.
W 2003 r. dr Grzegorz Łabuda obronił dysertację doktorską na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego pt. Narażenie na niebezpieczeństwo jako problem dogmatyczny oraz jego przejawy w konstrukcjach deliktów karnoskarbowych, przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Jacka Giezka (Katedra Prawa Karnego Materialnego UWr).
Dr Grzegorz Łabuda jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego, postępowania karnego oraz odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, w tym dwóch publikacji książkowych (Kodeks karny. Cześć ogólna. Komentarz, Warszawa 2007, wyd. Wolters Kluwer, red. J. Giezek; Wybrane zagadnienia noweli Kodeksu karnego skarbowego z 28 lipca 2005 r., seria Nowa Kodyfikacja Karna, z. 34, Warszawa 2006, wyd. Ministerstwa Sprawiedliwości, współautor T. Razowski). Jego zainteresowania naukowe ogniskują się wokół problematyki zasad odpowiedzialności karnej i karnoskarbowej oraz systemu sankcji.
Dr Grzegorz Łabuda prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego i odpowiedzialności podmiotów zbiorowych dla sędziów, prokuratorów, pracowników administracji podatkowej i celnej, członków zarządów spółek prawa handlowego i podmiotów gospodarczych oraz księgowych. Aktualnie prowadzi wykłady na Podyplomowych Studiach Doradztwa Podatkowego i Zarządzania Podatkami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
« Powrót